Кинески риба топки

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Замрзната храна -> Кинески риба топки
Champion Refrigerant Food Co., Ltd. инсистира не додавајќи конзерванси за сите производи. Да се ​​осигури безбедноста на нашите клиенти, нашите Кинески риба топки не содржат конзерванси. Во споредба со редовни риба топки на пазарот, нашите риба топки имаат тенденција да бидат малку повеќе жолта, кои покажуваат вистинска боја на пастата риба. Но, квалитетот на нашите риба топки нема компромис. Тие вкус вкусни со еластичен текстура. Наредби се добредојдени. # Ние сме квалификувани извозници Taiwan# Ние сме квалификувани замрзната храна фабрика # Тајван замрзната храна на големо
Кинески риба топки - FFS-2

модел: FFS-2
Кинески риба топки
Риба Бол
Риба Бол е високо ценета посебен производ во Keelung. Таа најчесто се употребува во топла тенџере или глупак супа. За разлика од традиционалните риба топки, кои ги применуваме нашите пионерски емулзија техника во правење риба Бол, која го зајакнува тоа chewiness и crunchiness да се направи вкусно од традиционалните риба топки. Покрај тоа, за да ги заштитиме нашите клиенти, ние се намали износот на прехранбените адитиви. Нашите риба Бол не содржи храна белење агент, или, што им овозможува на корисниците да уживаат во високо квалитетна риба топки со своите природни и оригинален вкус.

Прашање Сега +Прашање Сега -

Кинески риба топки

се една од класичните hotpot состојки и не биле толку долго време. Многу потрошувачи се склони да го стави на риба топки во чиниите супа со седиште во слоеви за да додадете вкус за нив, и да се прошири на презентација на нив. Риба топки се една од најпопуларните мора да јаде состојки. # Тајвански топла тенџере фабрика за храна # Тајван замрзната храна Производител # Тајван Замрзнати топла тенџере храна добавувачи