Замрзната риба топки

Замрзната риба топки

се една од традиционалните hotpot состојки. Риба топки може да се забележи во различни натпревари како што се редовни топки риба или лигњи топчиња, или пржена риба топки. Ја се основани за 30 години, шампион Ладилни Храната е професионална производител hotpot состојки, обезбедување на различни производи со одличен квалитет. Ние сме способни за обезбедување на вас со различни производи со висок квалитет. Доколку сте заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас. # Ние сме квалификувани извозници во Тајван # Taiwan Замрзната храна Производител # Тајван замрзнати топла тенџере храна добавувачи
 • Пржена риба Бол - FFB-3
  FFB-3 : Пржена риба Бол
  Пржена риба Бол
  По длабоко пржени со висока температура, пржена риба топки се обложени со златна боја, а мирисот се пополнува секоја топка. Високата температура кондензира риба паста, која се издигнува крцкава текстура на пржена риба Бол. Нејзините chewiness ги тера луѓето да можеме да престанеме да ужива во него. Во прилог на заеднички начин на готвење во жешки тенџере, пржена риба, исто така, може да биде состојка за скара. По скара, неговиот мирис и понатаму ќе се покачени.
 • Риба Бол - FFB-2
  FFB-2 : Риба Бол
  Риба Бол
  Најпознатите Keelung риба Бол е популарен во Тајван за триесет години. Тој има еластичен текстура, и е омилен состојка за повеќето улични продавачи и топла тенџере ресторани. Ние сме посветени да не користи никакви конзерванси или белење агенти. За да го зачува својот оригинален вкус и продолжување на рокот на употреба, ние се применуваат IQF брзо замрзнување техника во производство на клиентите да уживам во тоа без било каква загриженост.
 • Омар Бол - FFB-1
  FFB-1 : Омар Бол
  Омар Бол
  Дали некогаш сте се запрашале како посебен и вкусна риба топката може да биде? Омар Бол дефинитивно ќе ве изненади. Направени со нашите специјални изработени јастог месо обложени со врвен сурими, Омар Бол со повеќе текстури ќе се стопи со сок во вашата уста, заедно со вкусот на нашите специјални избра срна, што го прави невозможно да се заборавиме.
 • Медузата Бол - FFB-4
  FFB-4 : Медузата Бол
  Медузата Бол
  Медузата Бол е еден од традиционалните риба топки во Тајван. Во прилог на начинот на готвење во жешка тенџере, многу луѓе би, исто така, длабоко СРЈ тоа. Ние користиме голем парчиња на лигњи во нашата Медузата Бол, кој ви овозможува да уживате во crunchiness на лигњи, и покрај еластичен текстура на риба паста. По длабоко пржени, Медузата Бол е покриена со крцкава обвивка, заедно со силен мирис, а вкусот е уште покачена.
Ние производство на различни Замрзната риба топки со одличен квалитет, како и различни hotpot состојки. Ако имате прашања во врска со големо цел или било потреби, Ве молиме контактирајте со нас. # Ние сме квалификувани за замрзната храна извозници во Тајван # тајвански производител специјализирана за топла тенџере # Тајван замрзната храна Производител # Ние сме квалификувани замрзнати фабрика за храна