Замрзната храна

Champion Refrigerant Food Co., Ltd. е одамна воспоставените производителот ладење храна, и нејзините производи се продаваат на секој агол во Тајван, а се длабоко фаворизирана од страна на корисниците. Ние сме посветени на производство на високо квалитетни ладење храна, како и развој на нови производи да се претстават на нашите клиенти секоја година. Се надеваме дека ќе им даде на корисниците секогаш различни искуства со hotpot состојки. # Тајван Замрзната храна Тајванскиот производител # топла тенџере извозници храна # Тајван квалитет топла тенџере фабрика за храна
 • Риба Ролс - FFS-1
  FFS-1 : Риба Ролс
  Сакура риба ракчиња тек
  Шарени изглед Сакура риба ракчиња тек е таа да стане совршен боја натпревар во жешка тенџере кујна прави. Сакура риба ракчиња тек е направен од влакнести морски ракови и риби срна, обложени со риба паста. Покрај пријатниот мирис на море рак, кога ќе се качи, исто така можете да уживате во crunchiness на риба икрата. Сакура риба ракчиња тек е дефинитивно една од најомилените состојки за повеќето корисници. Поради својата привлечен изглед, Сакура риба ракчиња тек е секогаш се доделени производ за многу nabeyaki или shabu shabu ресторани, што ги прави нивните platting повеќе апетитот.
 • Кинески риба топки - FFS-2
  FFS-2 : Кинески риба топки
  Риба Бол
  Риба Бол е високо ценета посебен производ во Keelung. Таа најчесто се употребува во топла тенџере или глупак супа. За разлика од традиционалните риба топки, кои ги применуваме нашите пионерски емулзија техника во правење риба Бол, која го зајакнува тоа chewiness и crunchiness да се направи вкусно од традиционалните риба топки. Покрај тоа, за да ги заштитиме нашите клиенти, ние се намали износот на прехранбените адитиви. Нашите риба Бол не содржи храна белење агент, или, што им овозможува на корисниците да уживаат во високо квалитетна риба топки со своите природни и оригинален вкус.
 • Готвење риба топки - FFS-3
  FFS-3 : Готвење риба топки
  Риба Бол со летање риба Срна
  Нашите риба Бол со летање риба Срна е направен со врвен сурими со нашите пионерски емулзија техника и единствена формула за зголемување на chewiness на риба паста. На крилата риба икрата во рамките задоволително овозможува на корисниците да уживаат во crunchiness и богат вкус од неа.
 • Пржена риба Торти - FFS-4
  FFS-4 : Пржена риба Торти
  Пржена риба торта на ајкула перка облик
  Нашите пржена риба торта на ајкула перка облик е направен од влакнести морето рак обложени со врвен риба сурими. Морето рак се исечени достојно, а потоа се длабоко пржени во висока температура за да се направи убава златна изглед со богата арома. Варен во топла тенџере, пржена риба торта на ајкула перка облик ќе ја апсорбира супа на топла тава. Чорбата се мешаше со морски ракови ви овозможува да уживате сласта на супата. кои ќе ве направам невозможно да се запре.
Ние сме одличен производител ладење храна, и обезбедува спектар на производи. Ние секогаш дава наредби на време. Ние сме сертифицирани од страна на HACCP и ISO22000, и се сигурен производител кој можете да соработуваат удобно. # Ние сме тајвански снабдувач на висок квалитет

Замрзната храна

# Нашата фабрика се произведуваат високо квалитетни замрзната храна # Taiwan веледрогерија замрзната храна фабрика