Замрзнати Tempura

Замрзнати Tempura е многу честа состојка во hotpot Taiwan, И е добро за различните начини на ладење, вклучувајќи, тава, станува за компот, мешајќи, и длабоко пржење. Тој е еден од мора да јадат храна во Тајван. Champion Refrigerant Food Co., Ltd.'Tempura има текстура и врвен квалитет, со ниска цена и стабилно снабдување. Доколку сте заинтересирани, ве молиме Контактирајте не. # Тајван квалитет топла тенџере фабрика за храна # ние сме квалификувани замрзната храна фабрика # Ние сме професионални извозник на храна топла тенџере
 • Tempura - TEM-1
  TEM-1 : Tempura
  Tempura
  Tempura, познатиот храна во Keelung, не била толку популарна во Тајван epically дека сите ќе уживаат несомнено. Без разлика дали тоа е длабоко пржени во тајвански пржено пилешко продавачи, задушени во соја сос, скара или на решетката во Месечината фестивал, Tempura е секогаш вистинскиот избор. Нашите Tempura има еластичен текстура, и може да се зачува во замрзнувач, без да бидат мраз разбиена. Тоа е дефинитивно добар избор за секое семејство.
 • Јапонски Tempura - TEM-2
  TEM-2 : Јапонски Tempura
  Tempura Бар
  Исто како и исечени tempura, Tempura Бар е еден од традиционалните тајвански состојки. Направени со висок процент на риба паста, Tempura Бар е многу вкусно, а може да се чува во фрижидер, како и. Тоа може да се користи во различни кујни, како што Shabu Shabu, nabeyaki тестенини, oden, teokbokki и скара кујна. Tempura Бар, со својата големина фитинг, е најдобриот избор за семејствата и ресторани.
 • Tempura Фиш - TEM-3
  TEM-3 : Tempura Фиш
  Замрзнати Tempura
  Поинаква од редовните tempura кои ќе бидат мраз испукани откако беше зачуван во замрзнувач, нашите смрзнати Tempura содржи поголем процент на риба паста, со сите оригинални состојки. Тој им дава богата текстура, и тоа е многу погодно да се чуваат во фрижидер и за долги транспорт, за разлика од редовните tempura со поголем процент на брашно, што го прави лесно да се meshed во топла тенџере, и незгодно да се зачува во замрзнувачот.
 • Tempura храна - TEM-4
  TEM-4 : Tempura храна
  Жешка Пот Tempura
  Нашите жешки тенџере Tempura е погуста од редовните tempura. Тоа, сепак, останува нејзин еластичен текстура по варат. Ако се стави во соја сос со седиште во супа или teokbokki, тоа ќе ја апсорбира супа и да остане нејзината текстура, и тоа е добро за топла тенџере и oden, дури и за долги готвење. Жешка Пот Tempura е најдобар топла тенџере состојка за потрошувачите.

Замрзнати Tempura

е еден од класичен hotpot состојки. Имаме добро развиена за производство на линија со најмногу бескомпромисен контрола на квалитетот за да се обезбеди квалитетот на производите. Ние гарантираме за безбедноста на храната на нашата Tempura. Слободно можете да го нарачате. # Ние сме квалификувани замрзната храна фабрика # Нашата фабрика се произведуваат високо квалитетни замрзната храна # Висок квалитет извозници топла тенџере храна