Замрзнати Тофу

Champion Refrigerant Food Co., Ltd. специјализирана за производство, снабдување и извоз, повеќе од многу години на експертиза, со една фабрика во TaiwanНие сме убедени дека можеме да обезбедиме на нашите клиенти со највисок квалитет

Замрзнати Тофу

најважните технички дизајн и решение, комплетна поддршка и по продажбата на услуги. ОЕМ и ODM наредби се добредојдени. Вработените во компанијата имаат силен тимски дух и професионалност, ние сме посветени на навремена услуга и да одговори на вашите прашања / барања на истиот ден.
 • Тофу Замрзнати - FT-1
  FT-1 : Тофу Замрзнати
  Замрзнати Тофу
  Замрзнати Тофу е нашиот нов производ, се формира неодамна со користење никој генерички пат е изменета на соја протеин. Изработени од природни состојки, ароматични, густи, високо хранливи Замрзнати Тофу може да се готви на различни начини, како што се сува, станува за компот, промешајте-пржење, и длабоко пржење. Таа не содржи жолчките. Вегетаријанците можат слободно да уживаат во тоа. Замрзнати Тофу може да се чува во фрижидер за една година, и е добар за семејствата.
 • Замрзнување Тофу - FT-2
  FT-2 : Замрзнување Тофу
  Замрзнати Тофу за пржење
  Замрзнати Тофу за пржење е направен специјално за длабоко пржење. Тоа е многу густа. По длабоко пржени, тоа ќе биде крцкава од надвор, но остануваат во мека одвнатре. Ако ладење, тоа нема да биде премногу збиено. Замрзнати Тофу за пржење изгледа многу деликатна, особено добар за platting. Ако тоа длабоко пржење, замрзнати Тофу ќе биде поднесена од неговиот мирис дури и повеќе. Додавање на некои пиперки додека ужива тоа ќе се подигне неговиот мирис и вкус. Нашите Замрзнати Тофу за пржење сега е број еден избор за тајванската пржено пилешко продавачи.
 • Тофу замрзнување - FT-3
  FT-3 : Тофу замрзнување
  Замрзнати Тофу за Чорба
  Во традиционалниот тајванската кујна, долги станува за компот е заеднички начин на готвење. Во општ случај се конзумираат жешки тенџере, задушени храна со соја сос и braised свинско се примери. Затоа, во станува за компот, покрај вкусот на состојки, издржливоста станува за компот, и soakage во juiciness на состојки и голема загриженост за купување. Ова е причината зошто ние произведуваме Замрзнати Тофу за Чорба, специјално за станува за компот. Тоа може да го апсорбира вкусна супа додека станува за компот, и се уште може да се задржи неговата текстура. Во сите, Замрзнати Тофу за Чорба е дефинитивно добра дополнителна состојка во готвењето.
 • Тофу Замрзнување - FT-4
  FT-4 : Тофу Замрзнување
  Вегански Замрзнати Тофу
  Денес, многу луѓе низ светот одлучите да бидеме вегетаријанци за причините за зачувување на животната средина, заштита на околината, или за заштита на животните, која стана светски движење. Во Тајван, надвор од нивната религија, некои луѓе се строго вегани. Традиционалниот замрзнати тофу во Тајван обично содржи белка од јајце да се намалат трошоците и да ја задржи својата текстура. Во времето кога означување на храната не е целосно стандардизирани, тие ово-вегетаријанска производи се консумира како вегетаријанска производи. Со оглед на тоа, ние сме биле посветени на не додавање која било белка од јајце, додека за производство вегетаријанска тофу. Затоа, нашата тофу е апсолутно вегетаријанска. Вегански корисниците можат да уживаат во тоа без да се грижиш за конзумирање било ово-вегетаријанска производи по грешка повеќе.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија се развива и произведува различни видови на Замрзнати Тофу. Ние ќе продолжиме да иновираат на нашата технологија, менаџмент, услуги и бизнис да ги исполнат идните предизвици и да ги исполнат своите одговорности.