Жешка Пот храна

Champion Refrigerant Food Co., Ltd. е професионална hotpot состојки производител и снабдувач. Имаме голем број на производни линии, и дефинитивно може да се задоволат вашите потреби за

Жешка Пот храна

. Ние се применуваат на бескомпромисна контрола на производството и се сертифицирани од страна на HACCP и ISO22000 за да се обезбеди на нашите производи да биде безбеден и сигурен. Ние сме посветени на обезбедување на клиенти најдобри услуги, и искрено се надевам дека ќе биде во можност да соработуваат со вас. # Ние сме тајвански снабдувач на висок квалитет на замрзната храна # Ние сме квалификувани за замрзната храна извозници во Тајван # тајвански топла тенџере производители специјалитет храна
 • Омар топки - HPF-1
  HPF-1 : Омар топки
  Омар топки
  Парчиња од јастог месо заедно со специјални избрани летање риба икрата обложени со посебни избрани крцкава уште мека риба ставете направи Омар топки со повеќе текстури. Покрај тоа, Омар топки, потоната во вкусна топла тава супа што ги прави сочни и мазна, се смета за класична состојка за топла тава. Омар топки се екстремно популарни во кинески заедници во Хонг Конг, Сингапур и Кина, и се најдобар избор кинескиот народ за топла тава.
 • Риба тек - HPF-2
  HPF-2 : Риба тек
  Сакура риба ракчиња тек
  Во традиционалната кујна, балансот на бојата, мирисот и вкусот е најважно на сите. Дали некогаш сте биле загрижени дека се уште постои нешто недостасува од вашата чинија, по што го прави толку вкусни? Нашите Сакура риба ракчиња тек е дефинитивно вашиот најдобар одговор на тоа. Изработени од влакнести морски ракови и специјални избрани срна обложени со врвен сурими, украсени со живописни мандарина боја, Сакура риба ракчиња тек ќе фати вашето внимание во супа и да сте жедни за тоа, кога ќе уживате во вашата супа.
 • Тофу Фиш - HPF-3
  HPF-3 : Тофу Фиш
  Риба и сирење Полнети Блок
  Риба и сирење Полнети блок е нашиот прв места во Тајван, со додавање на крем сирење ароматични риба во блокови. За разлика од традиционалните риба блокови, ние додадете врвен сирење во риба блокови. Кога ќе се земе залак, во прилог на густа текстура на риба блок, пак вашето непце ќе биде исполнет со течност ароматични крем сирење. Дури и по ужива во него, вкусната арома сепак ќе остане во вашето непце.
 • Риба топки - HPF-4
  HPF-4 : Риба топки
  Риба и сирење Полнети Бол
  Нашите риба и сирење Полнети Бол е направен од страна на нашите специјални дизајнирана модел за креирање на коцка форма, кој ретко се гледа на пазарот. Неговата појава е супер слатки, а таа има еластичен текстура. Нашите специјални изработени сирење полнење со својата силна арома и свиленкаста текстура, исто така, им дава посебен вкус. Вие не сакате да го пропушти шанса да имаат залак!
Нашите Жешка Пот храна ги исполнија меѓународните стандарди за хигиена. Стандардизираниот производниот процес и сеопфатна обука на нашите вработени создадоа хигиенско производство на линија со висок квалитет за да се задоволат вашите специфични потреби на hotpot состојки. # Нашата фабрика се произведуваат високо квалитетни замрзната храна # Ние сме професионални извозник на замрзната храна # Ние сме производител топла тенџере храна