Shabu Shabu

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Shabu Shabu
Champion Refrigerant Food Co., Ltd. е специјализирана за сите видови на hotpot состојки. Нашите производи се продаваат во сите традиционални пазари, трговски центри, и Shabu Shabu Синџирот ресторани во Taiwan. Нашите hotpot состојки се безбедни, и се со висок квалитет, како и компаративните цена. Нашите производи се добро тврди. Без разлика дали сте нови или нашите стари клиенти, ако сте заинтересирани, ве молиме Контактирајте не. # Ние сме производители на храна топла тенџере # Висок квалитет на топла тава извозници на храна
 • Сирење риба Бол - SS-4
  SS-4 : Сирење риба Бол
  Риба и сирење Полнети Бол
  Риба и сирење Полнети Бол е направен со увезени ароматични сирење. Таа содржи висок калциум и е добар за жица цртање коса, и е еден од корисниците омилени топла тенџере состојки на овие години. За разлика од традиционалните состојки во азиската кујна, риба и сирење Полнети е направена топката е со западниот сирење за совршено да се мешаат со вкус на риба паста, која го збогатува мирисот и вкусот на традиционалните риба топки. Риба и сирење Полнети Бол е вашиот најдобар избор на топла тенџере состојки.
 • Замрзната риба Тофу - SS-2
  SS-2 : Замрзната риба Тофу
  Риба Тофу
  Риба тофу е една од омилените жешка тенџере состојки во Тајван, и може да често се среќаваат во задушени храна продавачите или oden продавачи. Риба тофу обично се задушени. Затоа, да ја задржи својата мека текстура, ние се однесуваат на нашата единствена техника во спојувањето на состојки, кои, исто така, им овозможува на риба Тофу да се уште остануваат на своите задоволства и по долго готвење.
 • Пржена риба топки - SS-3
  SS-3 : Пржена риба топки
  Пржена риба Бол
  Нашите пржена риба Бол има густа и крцкава текстура. Богато исполнет со неговите состојки, пржена риба Бол е длабоко пржени со висока температура за да се направи на површината златни совршено во секој начин, и многу вкусна. Освен тоа, нашата пржена риба Бол е добро за долги готвење и станува за компот. Исто така е добро за длабоко пржење или печење. Пржена риба Топката оди добро со разни сосови, како што кари, зачинета сос, или BBQ сос.
 • Жешка Пот Омар Бол - SS-1
  SS-1 : Жешка Пот Омар Бол
  Омар Бол
  Нашите Омар Бол е направен од слоеви на посебен јастог месо обложени со увезени врвен риба паста да се создаде густа текстура на различни нивоа. Нејзините ишаран текстура во спојувањето на јастог месо и риба паста овозможува Омар топката да се апсорбира топли тенџере супа. На juiciness и посебните избрани Летечкиот риба икрата во него, им овозможи на корисниците да уживаат во сладост и crunchiness од неа. Омар топката е дефинитивно најдобар состојка за топла тава.

Shabu Shabu

е еден од фаворитите на секого за поврзување. Ние сме способни за обезбедување на различни состојки за hotpot shabu shabu restauranteurs. Доколку сте заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас. # Ние сме квалификувани замрзната храна фабрика # Ние сме професионални извозници топла храна # тајвански топла тенџере фабрика за храна