Tempura Фиш

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Замрзнати Tempura -> Tempura Фиш
Champion Refrigerant Food Co., Ltd. обезбедува висок квалитет на услуги. Бескомпромисноста и стандардизирани производство на линии помогнаа клиентите произведуваат производи кои ги задоволуваат прописите за безбедност на храна, и ефикасно да се помогна да се произведуваат производи. Нашите Keelung Tempura Фиш се произведува под такви околности, а ако сте заинтересирани, ве молиме Контактирајте не. # Висок квалитет на топла тава извозници храна # Taiwan Замрзната храна Производител # Тајван замрзнати топла тенџере храна добавувачи
Tempura Фиш - TEM-3

модел: TEM-3
Tempura Фиш
Замрзнати Tempura
Поинаква од редовните tempura кои ќе бидат мраз испукани откако беше зачуван во замрзнувач, нашите смрзнати Tempura содржи поголем процент на риба паста, со сите оригинални состојки. Тој им дава богата текстура, и тоа е многу погодно да се чуваат во фрижидер и за долги транспорт, за разлика од редовните tempura со поголем процент на брашно, што го прави лесно да се meshed во топла тенџере, и незгодно да се зачува во замрзнувачот.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Keelung

Tempura Фиш

е една од најпопуларните на храна во Тајван. Многу производители се производство на овој производ. Сепак, тоа е ретко да се најде еден со висок квалитет. Ние сме сериозни во врска со нашите суровини и состојки, и ние сме горди на нашите хигиенско производство на процесот. Ние сме убедени дека ние сме Вашиот главен избор за соработка. # Taiwan веледрогерија замрзнати фабрика за храна # Ние сме производители жешка тенџере храна # Ние сме тајвански снабдувач на висок квалитет "