Tempura храна

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Замрзнати Tempura -> Tempura храна
Tempura најде на пазарот е обично за длабоко пржење. Ако се задушени, ќе изгуби својата еластичен текстура по апсорбирање на супа. Нашите Tempura храна е добро за повеќе станува за компот, и покрај тоа, тоа нема да биде оштетен мраз дури и ако се чува во фрижидер. Нашите Tempura не содржи конзерванси, и е хигиенски и безбедни. Доколку сте заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас. # Ние сме тајвански снабдувач на висок квалитет на замрзната храна # Taiwan законско замрзната храна фабрика # Ние сме жешки тенџере на големо со храна
Tempura храна - TEM-4

модел: TEM-4
Tempura храна
Жешка Пот Tempura
Нашите жешки тенџере Tempura е погуста од редовните tempura. Тоа, сепак, останува нејзин еластичен текстура по варат. Ако се стави во соја сос со седиште во супа или teokbokki, тоа ќе ја апсорбира супа и да остане нејзината текстура, и тоа е добро за топла тенџере и oden, дури и за долги готвење. Жешка Пот Tempura е најдобар топла тенџере состојка за потрошувачите.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите hotpot Tempura има еластичен текстура, и е добро за различните начини на готвење, вклучувајќи станува за компот, длабоко пржење, печење, или за ODEN. Нашите

Tempura храна

е таков производ, кој може да се служи на различни начини. Ве молиме да се чувствуваат слободни да го нарачате. # Ние сме производители на храна топла тенџере # Ние сме тајвански снабдувач на висок квалитет на замрзната храна # тајвански топла тенџере снабдувач на храна