Tempura

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Замрзнати Tempura -> Tempura
Champion Refrigerant Food Co., Ltd. има произведено Tempura за повеќе од 2 децении, а нашите Tempura се продава по големите храна трговците на мало во Taiwan. Нашите Tempura е фаворизирана од страна на клиентите. Ние сме сериозни во врска со сите суровини и состојки се користат во производство, а со тоа и текстурата на нашите производи секогаш се издвојува од оние евтини производи на пазарот. Дали сте во потрага по снабдувач со високо квалитетни производи, вие сте добредојдени да се Контактирајте не. # Тајвански извозници топла тенџере храна # тајвански топла тенџере специјалитет храна производители # Нашата фабрика се обезбеди висок квалитет на топла тава храна
Tempura - TEM-1

модел: TEM-1
Tempura
Tempura
Tempura, познатиот храна во Keelung, не била толку популарна во Тајван epically дека сите ќе уживаат несомнено. Без разлика дали тоа е длабоко пржени во тајвански пржено пилешко продавачи, задушени во соја сос, скара или на решетката во Месечината фестивал, Tempura е секогаш вистинскиот избор. Нашите Tempura има еластичен текстура, и може да се зачува во замрзнувач, без да бидат мраз разбиена. Тоа е дефинитивно добар избор за секое семејство.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

Tempura

е исполнет со мирис на мислења, и има еластичен текстура. Ние сме сериозни во врска со сите суровини и состојки и нашето производство на линија е сертифициран од страна на двете на HACCP и ISO22000. Затоа, ние ви гарантира безбедни производи со доверба. # Набавка на висок квалитет на топла тава храна # Тајван квалитет топла тенџере фабрика за храна # Добредојдовте на големо контактирате со нас