Тофу Замрзнување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Замрзнати Тофу -> Тофу Замрзнување
Неодамна, луѓето се преземат грижата за нивното здравје повнимателно. Некои се свртеа кон вегетаријанска исхрана. Сепак, многу од Тофу Замрзнување најде на пазарот содржат јајце. Некои клиенти може веган ги консумираат без дополнителна заштита. Затоа, ние особено инсистираат на користење жолчките или белка од јајце во прав за да се ослободат веган клиенти од загрижени кога конзумирање. # Ние сме квалификувани извозници во Тајван # Ние сме професионални извозник на храна топла тенџере # Нашата фабрика се обезбеди висок квалитет на топла тава храна
Тофу Замрзнување - FT-4

модел: FT-4
Тофу Замрзнување
Вегански Замрзнати Тофу
Денес, многу луѓе низ светот одлучите да бидеме вегетаријанци за причините за зачувување на животната средина, заштита на околината, или за заштита на животните, која стана светски движење. Во Тајван, надвор од нивната религија, некои луѓе се строго вегани. Традиционалниот замрзнати тофу во Тајван обично содржи белка од јајце да се намалат трошоците и да ја задржи својата текстура. Во времето кога означување на храната не е целосно стандардизирани, тие ово-вегетаријанска производи се консумира како вегетаријанска производи. Со оглед на тоа, ние сме биле посветени на не додавање која било белка од јајце, додека за производство вегетаријанска тофу. Затоа, нашата тофу е апсолутно вегетаријанска. Вегански корисниците можат да уживаат во тоа без да се грижиш за конзумирање било ово-вегетаријанска производи по грешка повеќе.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите веган

Тофу Замрзнување

е сертифициран од страна на HACCP и ISO22000, и е сигурен. Ако сте заинтересирани за овој производ, вие сте добредојдени да не контактирате. # Ние сме тајвански снабдувач на висок квалитет на замрзната храна # тајвански замрзнати добавувачи топла храна # Тајван квалитет топла тенџере фабрика за храна # Taiwan веледрогерија замрзната храна фабрика